Niezwykła wystawa i recital w Galerii Ordy.
W piątek, 19 czerwca w Galerii Ordy przy Domu Kultury w Kocku odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Michała Sierpienia pt. „Akt Macierzyństwa”. Uzupełnieniem wernisażu będzie recital Marka Andrzejewskiego z Lubelskiej Federacji Bardów.
Marek Andrzejewski – polski autor, kompozytor, wykonawca piosenek. W latach 90-tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z Teatrem Grupa Chwilowa. Jako autor i wokalista zadebiutował w 1993 roku. W 1994 roku otrzymał I nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową „Grupę Niesfornych”. Nagrał z nimi płytę pt. „Trolejbusowy Batyskaf”, a w gorącej dziesiątce „Muzycznej Jedynki” znalazły się dwa teledyski: tytułowy „Trolejbusowy batyskaf” oraz „Jak listy”. Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Od 1999 roku wraz z przyjaciółmi (z Marcinem Różyckim, Jolą Sip, Janem Kondrakiem, Piotrem Selimem, Igorem Jaszczukiem) współtworzy „Lubelską Federację Bardów” – rodzaj piwnicy artystycznej z wielością piszących, komponujących i śpiewających. Z Lubelską Federacją Bardów Marek nagrał osiem płyt i zrealizował ponad 30 osobnych projektów muzycznych. Ma w dorobku trzy autorskie płyty: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter” (2003) i „Elektryczny sweter” (2012).
Obok koncertów z Lubelską Federacją Bardów czy z zespołem Elektrycznego swetra, Marek występuje również solowo: sam z gitarą. Można go też usłyszeć w projekcie Marek Andrzejewski AKUSTYCZNIE, gdzie towarzyszą mu Kasia Wasilewska – skrzypce, śpiew oraz Jakub Niedoborek – oud, bandżo, mandolina, gitara klasyczna i inne instrumenty strunowe.