18- i 19-latkowie stawią się na komisji wojskowej

Kto musi stawić się na tegoroczną kwalifikację wojskową? To 18- i 19-latkowie. Choć obowiązek taki mają tylko mężczyźni, to coraz częściej na komisję chcą się zgłosić kobiety. Klasyfikacja ruszyła 3 lutego i potrwa do 30 kwietnia. W tym roku przed komisją lekarską stawić się muszą 18- i 19-latkowie. Jeszcze parę lat temu dość popularne było dokształcanie się jak uzyskać kategorię inna niż "A". Teraz to się zmieniło. Służba wojskowa nie jest obecnie w Polsce obowiązkowa, a kategoria inna niż "A" może dykwalifikować od razu chętnych do pracy np. w policji.  

Kto musi stawić się na tegoroczną kwalifikację wojskową? To 18- i 19-latkowie. Choć obowiązek taki mają tylko mężczyźni, to coraz częściej na komisję chcą się zgłosić kobiety.

Klasyfikacja ruszyła 3 lutego i potrwa do 30 kwietnia. W tym roku przed komisją lekarską stawić się muszą 18- i 19-latkowie. Jeszcze parę lat temu dość popularne było dokształcanie się jak uzyskać kategorię inna niż „A”. Teraz to się zmieniło. Służba wojskowa nie jest obecnie w Polsce obowiązkowa, a kategoria inna niż „A” może dykwalifikować od razu chętnych do pracy np. w policji.

 


https://interduo.pl/


Comments are closed.