W piątek, 25 września, na lubartowskich obiektach sportowych przy ulicy Parkowej miała miejsce miła uroczystość, podczas której nagrodzono najbardziej usportowione szkoły z terenu powiatu lubartowskiego. Podsumowanie za rok szkolny 2014/2015, któremu tradycyjnie towarzyszyły Indywidualne Biegi Przełajowe, odbyło się przy jesiennej pogodzie – idealnej do zorganizowania masowej imprezy lekkoatletycznej.
Przyszedł czas na dyplomy i puchary dla najlepszych szkół w powiecie, które były klasyfikowane w trzech kategoriach: Igrzyska (szkoły podstawowe), Gimnazjada i Licealiada. Tę część uroczystości poprowadził sekretarz PSZS w Lubartowie, Zbigniew Sajda. Na wstępie opisał on rolę Związku jako organizacji, która organizuje na terenie naszego powiatu największą ilość zawodów sportowych. Jednocześnie dodał, że zawody organizowane przez PSZS w ścisłej współpracy z dyrekcjami szkół z terenu całego powiatu, nauczycielami wychowania fizycznego oraz dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Lubartowie, organizowane są przy niewielkich nakładach finansowych, a jednocześnie uczestniczy w nich rokrocznie wiele tysięcy dzieci i młodzieży.
W klasyfikacji szkół nagrodzono pierwszych dziesięć szkół w każdej kategorii, a wręczenia trofeów młodym sportowcom dokonali Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego, Krzysztof Krupa, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Lubartów Ewa Sędzimierz oraz przewodniczący PSZS Janusz Gierach.
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostały następujące szkoły:
IGRZYSKA:
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie,
- Szkoła Podstawowa w Wólce Rokickiej,
- Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie,
GIMNAZJADA:
- Gimnazjum nr 1 w Lubartowie,
- Gimnazjum nr 2 w Lubartowie,
- Gimnazjum w Ostrówku i
Gimnazjum w Skrobowie,
LICEALIADA:
- II LO w Lubartowie,
- Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie,
- RCEZ w Lubartowie.
Na zakończenie uroczystości władze PSZS w Lubartowie jeszcze raz podkreśliły wielkie zaangażowanie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów włożone w uzyskanie przez szkoły znaczących wyników sportowych, ale także przychylność dyrekcji szkół i wkład finansowy samorządów lokalnych, dzięki którym możliwy jest tak prężny rozwój sportu szkolnego w naszym powiecie.