Szpital wyremontował już trakt porodowy. Wkrótce trafić mogą na niego pierwsze pacjentki. Inwestycja możliwa była dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego. Z tak zwanego poprzedniego rozdania, czyli budżetu 2007-2013 udało się uzyskać prawie 1 mln 800 tys. zł na gruntowną modernizację oddziału.
– Wyremontowany został cały trakt porodowy, choć remont to może zbyt skromne słowo, bo skrzydło IV piętra praktycznie powstało do nowa – mówi dyrektor Łukasz Semeniuk. Oprócz traktu porodowego i sali do cięć cesarskich wymieniona została instalacja elektryczna, sanitarna, kanalizacja, przebudowane ściany i zakupione wyposażenie do sal porodowych. Teraz na czwartym piętrze lubartowskiego szpitala dla przyszłych mam będą do dyspozycji dwie nowe sale porodowe, sala do cięć cesarskich i porodów rodzinnych, a także nowe łóżko porodowe. Na sali do cięć cesarskich powstały nowe kolumny anestezjologiczne
To nie jedyne zmiany dla mam i małych pacjentów. Jeszcze w ubiegłym roku zakończył się remont Oddziału Pediatrycznego. Tu powstał oddzielny węzeł sanitarny oraz prysznic dla rodziców. Ponadto, wyodrębniono pomieszczenie socjalne z możliwością przygotowania kawy, herbaty czy zjedzenia posiłków. Ściany na korytarzach i w salach zostały ozdobione rysunkami namalowanymi przez młodzież z PMDK w Lubartowie. Wyremontowana został również gruntownie przychodnia ginekologiczno-położnicza, która oprócz poprawy komfortu dla pacjentek spełnia też ostre wymagania sanitarne.
Placówka jest ważnym miejscem dla mieszkańców powiatu. – Modernizacja szpitala to kolejny etap planu jego rozwoju. Ze statystyk wynika, że mieszkańcy powiatu leczą się głównie naszej placówce, dlatego staramy się, aby proces leczenia odbywał się w dobrych warunkach na nowoczesnym sprzęcie. Na oddziale ginekologiczno – położniczym, mimo prac remontowych, liczba porodów w 2015 roku w porównaniu do roku poprzedniego wzrosła o 40 procent – mówi Fryderyk Puła, starosta lubartowski.
W ubiegłym roku cały budynek szpitala został docieplony, wymienione zostały wszystkie okna i zawory termostatyczne w grzejnikach. Jest ciepło i estetycznie, bo budynek po wykonaniu ocieplenia został odmalowany.