Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza 10 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 na monodram pt. „Kochany Panie Ludwiku” w wykonaniu Kamila Żebrowskiego w reżyserii pani Jolanty Tomasiewicz. Prezentacji utalentowanego aktora Teatru Trupa z PMDK towarzyszyć będzie wystawa i spotkanie poświęcone – tak, jak i monodram – słynnemu polskiemu aktorowi i reżyserowi Ludwikowi Sempolińskiemu.
Na wystawie obejrzeć będzie można zdjęcia i dokumenty barwnie opisujące życie bohatera wystawy, a na honorowym miejscu umieszczony zostanie cylinder – autentyczny, przedwojenny, należący do Ludwika Sempolińskiego. Wszystkie eksponaty trafiły na wystawę ze zbiorów pana Macieja Rysaka i jego rodziny.
Kamil Żebrowski niedawno został uznany najlepszym aktorem Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” w Inowrocławiu przez jury profesjonalne (aktorka Marta Nieradkiewicz oraz reżyserzyTomasz Wasilewski i Jerzy Rochowiak), jury młodzieżowe i jury Rady Miasta Młodych. Lubartowianin występował w konkursie z monodramem „Kochany panie Ludwiku”, który do tej pory nie miał premiery w Lubartowie, nadchodzi zatem pierwsza okazja do podziwiania utalentowanego podopiecznego pani Tomasiewicz na rodzimej scenie sali teatralnej „Międzyziemie” w PMDK.
Kamil Żebrowski jest aktorem Teatru Trupa od 6 lat. Zadebiutował w spektaklu „Zimowy pogrzeb”, a w kolejnych – „Męczeństwo Piotra Oheya” i „Big Touches” zagrał główne role. Monodramem „Kochany Panie Ludwiku” Kamil – jako tegoroczny maturzysta – kończy swoją karierę w PMDK, ale też – mamy nadzieję – rozpoczyna karierę artystyczną, kandydując na Wydział Aktorski PWST.