Najlepszy dzielnicowy województwa pracuje w Kamionce

wójtowicz

Aspirant sztabowy Grzegorz Wójtowicz z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie został zwycięzcą Wojewódzkich Eliminacji Policjantów „Dzielnicowy Roku.”

O tytuł walczyło 40 dzielnicowych lubelskiego garnizonu. Zmagania rozpoczęły się od testu wiedzy zawodowej. Dzielnicowi w czasie 60 minut musieli odpowiedzieć na 60 pytań a pojedynczo przed komisją zaprezentowali się w symulacjach przyjęć interesantów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, którzy oceniali działania dzielnicowych. Najlepsi otrzymali nagrody i Puchary Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. I miejsce zajął asp. szt. Grzegorz Wójtowicz z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie Drugie miejsce zajął st. sierż. Janusz Piwko z komendy w Tomaszowie Lubelskim obaj Zwycięzca oraz dzielnicowy, który zajął II miejsce reprezentować będzie lubelski garnizon podczas finału VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, które odbędą się w dniach 13-15 października b.r. w Szkole Policji w Katowicach.

Na co dzień pracuje w  posterunku Policji w Kamionce i obsługuje rejon gminy Abramów oraz gminy Michów tj. miejscowości: Abramów, Sosnówka, Wielkie, Michałówka, Marcinów, Ciotcza, Glinnik, Dębiny, Izabelmont, Wielkolas, Wolica, Rudzienko, Rudzienko Kolonia, Trzciniec, Natalin.

Gratulujemy i życzymy sukcesu na etapie ogólnopolskim!