9 kolejka LLK Alwernia

9 kolejka LLK Alwernia (fot. LLK Alwernia)

April jednym punktem pokonuje Primo Team, a w najciekawszym meczu Skurcz Team wygrywa z Chopinem. Destroyers ma tylko 3 zawodników i przegrywa z Cetliciem walkowerem – ostatnia kolejka pierwszej rundy LLK Alwernia.

April –Primo Team 55:54. April wygrał  mecz w ostatnich sekundach dzięki doświadczeniu i opanowaniu. Primo prowadziło i kontrolowało grę przez prawie wszystkie kwarty, jednak chaos wraz z niecelnymi rzutami w ostatniej odsłonie zadecydowały o zwycięstwie rywala. Świetnie spisywali się dwaj zawodnicy Aprilu Marcin Pikul i Rafał Leszko, którzy razem zdobyli 46 punktów.
Partizan-LO Szopen 57:25 Partizan był zdecydowanym faworytem tego spotkania co potwierdził swoją grą. Cały mecz kontrolowali zawodnicy Partizanu, którzy mało kiedy czuli zagrożenie ze strony przeciwnika. LO Szopen się nie poddawało i konstruowało swoje akcje, walcząc do końca, jednak to nie wystarczyło na silniejszego rywala.
Skurcz Team-Chopin 54:51 Najciekawsze spotkanie tej kolejki , które o mały włos nie skończyłoby się dogrywką. Lepiej prezentowali się zawodnicy Skurcz Teamu, którzy przez większość spotkania prowadzili dzięki skutecznym akcjom. Chopin grał jednak swoją koszykówkę, a dobry dzień miał Piotrek Mazurek (19 pkt.), który dziurawił kosz Skurczów. Kiedy do końca zostało 7 sekund, piłkę z boku wyprowadzał Chopin i musiał trafić za 3, żeby wyrównać, jednak nie udało się i wygrał Skurcz. Najwięcej i najcelniej dla zwycięzców rzucał Marcin Panasiuk, zdobywając 22 punkty.