Już 20 marca 2015 r. progi pałacu Zamoyskich w Kozłówce przekroczą pierwsi turyści.
– Niecierpliwi już szturmują muzealne podwoje, chcąc zwiedzać nasze ekspozycje – informuje Monika Januszek-Surdacka . Tak duże zainteresowanie to dla nas komplement, ale także wyzwanie. Na przyjęcie gości wszystko musi lśnić. Na razie blasku nabierają pałacowe parkiety i marmury. Lśnią również biblioteczne półki. Cały księgozbiór (blisko 8 tysięcy woluminów) został gruntownie odkurzony. Praca wre, a jej efekty zaprezentujemy już wkrótce – dodaje.
Bilety do muzum można zarezerwować on-line.
Dla niecierpliwych
Kozłowieckie tajemnice zdradza blog Muzeum Zamoyskich prowadzony na stronach www.historia.org.pl. Regularnie uaktualniamy wpisy, prezentując historię niezwykłych muzealiów oraz postaci związanych z rodziną Zamoyskich.
Muzeum otrzymało także wyjątkowy prezent od ekipy filmowców-pasjonatów. Jaki? Można sprawdzić na http://www.polskazdrona.pl/palac-w-kozlowce-44.html
Wystawy do wypożyczenia
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce udostępnia cztery wystawy. Pierwsza to ekspozycja „Kozłówka – Pomnik Historii”. Składa się z plansz prezentujących historię pałacu w Kozłówce, dzieje jego mieszkańców oraz obecną działalność muzeum.
Druga wystawa to „W 400 pocztówek dookoła świata”. Eksponaty pochodzą z archiwum wieloletniej przyjaciółki Muzeum, Elli Heath. Widokówki zachęcają do podróży w dalekie strony: do Azji, Oceanii i Ameryki Południowej. To również swoistego rodzaju podróż w czasie, bo pocztówki, w zdecydowanej większości, są z lat 50. i 60. XX wieku.
Trzecia ekspozycja prezentuje plakaty z okresu PRL ze zbiorów Galerii Socrealizmu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W latach 50. XX wieku plakaty propagandowe tworzyli najlepsi artyści polscy. Wystawa ma więc walor edukacyjny i artystyczny.
Czwartą oferowaną wystawą jest „Sztuka konserwacji”. Plansze prezentujące dorobek muzealny w tej dziedzinie przygotowano m.in. z okazji ubiegłorocznego jubileuszu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
– Wszystkie wystawy są przystępnie opracowane. Można je eksponować w domach kultury, bibliotekach, szkołach i innych instytucjach. Ekspozycji mogą również towarzyszyć prelekcje multimedialne, przygotowane przez pracowników merytorycznych Muzeum. Zainteresowanych skorzystaniem z oferty prosimy o kontakt pod adresem promocja@muzeumzamoyskich.pl – zachęca muzeum.