Gmina Lubartów: Miliony po negocjacjach z Lublinem

Miasto Lublin doinwestuje część inwestycji jakie w najbliższych latach będzie prowadziła Gmina Lubartów. To efekt porozumienia między tymi samorządami. Co powstanie? Dlaczego Lublin chce dorzucić się do części inwestycji w gminie lubartów? W zamian lubelski samorzad otrzymał zgodę na rozbudowę wysypiska w Rokitnie. To tam w dużej mierze trafiają miejskie śmieci z terenu Lublina. W zamian za możliwość składowania odpadów w Gminie Lubartów lubelski samorząd zgodził się m.in na partycypowanie w kosztach przy remoncie drogi Rokitno - Niemce, budowie chodnika przy drodze w Rokitnie, czy też budowie gazaciągu (wraz z przyłączami) dla Wandzina. To nie wszystko gminny radni zdecydowali, że część wynegocjowanych środków przeznaczonych ma być na budowę pierwszego w gminie krytego basenu przy szkole w Wólce Rokickiej. Także w tej miejscowości zostanie wyremontowana sala OSP. To nie wszystko. Mieszkańcy, którzy mieszkają w strefie na które oddziałowywuje wysypisko śmieci mogą korzystać z ulg i zwolnień za część zuzytej wody, gazu.    

Miasto Lublin doinwestuje część inwestycji jakie w najbliższych latach będzie prowadziła Gmina Lubartów. To efekt porozumienia między tymi samorządami. Co powstanie?

Dlaczego Lublin chce dorzucić się do części inwestycji w gminie lubartów? W zamian lubelski samorzad otrzymał zgodę na rozbudowę wysypiska w Rokitnie. To tam w dużej mierze trafiają miejskie śmieci z terenu Lublina.

W zamian za możliwość składowania odpadów w Gminie Lubartów lubelski samorząd zgodził się m.in na partycypowanie w kosztach przy remoncie drogi Rokitno – Niemce, budowie chodnika przy drodze w Rokitnie, czy też budowie gazaciągu (wraz z przyłączami) dla Wandzina. To nie wszystko gminny radni zdecydowali, że część wynegocjowanych środków przeznaczonych ma być na budowę pierwszego w gminie krytego basenu przy szkole w Wólce Rokickiej. Także w tej miejscowości zostanie wyremontowana sala OSP. To nie wszystko. Mieszkańcy, którzy mieszkają w strefie na które oddziałowywuje wysypisko śmieci mogą korzystać z ulg i zwolnień za część zuzytej wody, gazu.

 

 


https://auth.bitbay.net/ref/mapupl


Comments are closed.